Dešavanja


Svečano polaganje kamena temeljca budućeg trening centra Mašinske škole „Pančevo“ održana je u četvrtak 2. novembra u dvorištu škole, na mestu izvođenja radova. Trening centar će na 1900 kvadrata imati 16 novih učionica i radionica i u kojem će biti postavljena najmodernija oprema za obrazovanje kadrova u dualnom sistemu obrazovanja kao i za prekvalifikaciju već postojećih kadrova. Skupu je prisustvovao veliki broj zvanica iz lokalne samouprave, privrede grada kao i učenici i nastavnici škole. Prisutnima se prvo obratio gradonačelnik Pančeva gospodin Aleksandar Stevanović:

„Grad je odavno prepoznao benefite dualnog obrazovanja i kroz Mašinsku školu „Pančevo“ postao pionir uvođenja ovakvog načina obrazovanja u Srbiji. Cilj je da Pančevo postane jedan od najvećih privrednih centara u Srbiji i da u naš grad, pored već postojećih, nastave da dolaze velike kompanije. Poslovanje ovih kompanija je u mnogome zavisno od kvalifikovanog kadra koji oni zahtevaju, a mi u Pančevu posedujemo. Izgradnja ovakvog trening centra će omogućiti da mi zadovoljimo potrebe kompanija za kvalifikovanim kadrovima ne samo za kompanije koje sada već posluju u našem gradu već i za kompanije koje će u budućnosti dolaziti u Pančevo.“

Skupu se zatim obratila gospođa Gabrijela Grujić, direktorka kancelarije za dualno obrazovanje, koja je današnju svečanost nazvala sloganom „mladost, a iskustvo“:

„Zato što od trenutka kada mladi budu učili na najsavremenijoj opremi, koju je direktor znalački sa svojim timom obezbedio iz regionalno čelendž fonda, u vrednosti od 600.000 evra, predstavljaće tu razliku u kvalitetu znanja i sticanju veština. Trening centar, u koji je vlada Srbije opredelila 2 miliona evra i koji će biti jedan od najsavremenijih centara u Srbiji predstavljaće komparativnu prednost u sticanju znanja i veština.“

Direktor škole Nenad Dojčinović rekao je sledeće: „Postojeća radionica će vrlo brzo otići u prošlost i biće deo slavne istorije Mašinske škole, a sa novim trening centrom otvaramo nove perspektive i krećemo u novu budućnost. Dobijamo savremeno opremljene kabinete i radionice opremom „industrija 4.0“, kako bismo odgovorili zahtevima privrede i kako bi na adekvatan način obrazovali naše učenike.“

Na kraju su svo troje zajedno, simbolično, sipali beton u kamen temeljac nove zgrade.

tekst i fotografije Željko Stražmešterov

 

Povežite se sa nama:

© 2018 Mašinska Škola Pančevo