Raspust za učenike osnovnih i srednjih škola trajaće od 8. do 12. novembra 2021. godine, a prvi nastavni dan je 15. novembar 2021. godine. Drugi i treći razredi kreću u prepodnevnu smenu sa početkom od 7.10 sati, dok prvi i četvrti razredi polaze u poslepodnevnu smenu koja počinje u 13.15 časova. Ovu odluku doneo je Krizni štab za suzbijanje zarazne bolesti Covid-19, na sednici održanoj 4. novembra 2021. godine.

Sve škole će blagovremeno biti obaveštene o modelima nastave koji će se primenjivati u sedmici nakon školskog raspusta.

Tim za škole apeluje na primenu i drugih mera ograničavanja i strogo poštovanje svih drugih propisanih mera prevencije i suzbijanja Covid-19 kako bi odluka o produženju jesenjeg raspusta dala efekat na smanjenje obolevanja od Covid-19 u školskom uzrastu i opštoj populaciji.