Dešavanja


 

   U Mašinskoj školi „Pančevo“ je 12. aprila održano 6. regionalno takmičenje učenika mašinskih škola Vojvodine u programiranju robota. Pored Mašinske škole „Pančevo“ koja je nastupila sa 3 ekipe, učestvovale su još Srednja tehnička škola iz Sombora i PTSC „Besedef Jožef“ iz Kanjiže sa po dve ekipe. 6 ekipa su koristile Lego EV3 robota, dok je jedan tim iz naše Škole koristio robota sopstvene konstrukcije na bazi Arduino mikrokontrolera. Prvo mesto je osvojila ekipa škole iz Sombora u sastavu Luka Janeš i Viktor Salaj, dok su drugo mesto zauzeli Viktor Kovač i Akoš Perželt (Kanjiža), a treće mesto Bence Antonci i Gabor Božonji takođe iz Kanjiže. Ove tri ekipe su ostvarile i plasman na republičko takmičenje. Ekipe naše Škole zauzele su 4., 5. i 7. mesto. Mentori naših takmičara su profesori Nenad Milenković i Nebojša Damjanov.

Svi timovi su se nadmetali u rešavanju 3 zadatka na odgovarajućem poligonu za kretanje robota. Prvi zadatak bilo je otvaranje vrata magacina i prenošenje kocki, drugi, crtanje geometrijskog oblika, dok je treći bilo kretanje kroz lavirint.

tekst Željko Stražmešterov

fotografije Danijela Vučić i Željko Stražmešterov

Lego 106

Lego.1014

Lego.05

Lego.07

Lego.24

Lego.1024

Lego.1013

Lego.11

Lego.16

Lego.19

Poslednje vesti

   Svečanost povodom završetka školovanja maturanata, održana je 18. juna u holu Mašinske škole "Pančevo". Ispraćajući novu generaciju svršenih srednjoškolaca, direktor Nenad Dojčinovi...

Nastavničko veće Mašinske škole „Pančevo“ je na svojoj sednici održanoj 20. maja 2019. godine izabralo učenike generacije za školsku 2018/19 godinu. Za učenika generacije 4. stepena iza...

   U ponedeljak  27. maja 2019. godine, u terminu od  13h u Velikoj sali Skupštine grada Pančeva, održana su predavanja na temu bezbednosti učesnika u saobraćaju, namenjena pre svega mladim...

   Mašinska škola „Pančevo“ bila je domaćin prvog revijalnog republičkog takmičenja tehničara mehatronike koje je održano u četvrtak 16. maja. Učestvovalo je 8 srednjih stručnih šk...

Povežite se sa nama:

© 2018 Mašinska Škola Pančevo