Dešavanja


 

   U Mašinskoj školi „Pančevo“ je 12. aprila održano 6. regionalno takmičenje učenika mašinskih škola Vojvodine u programiranju robota. Pored Mašinske škole „Pančevo“ koja je nastupila sa 3 ekipe, učestvovale su još Srednja tehnička škola iz Sombora i PTSC „Besedef Jožef“ iz Kanjiže sa po dve ekipe. 6 ekipa su koristile Lego EV3 robota, dok je jedan tim iz naše Škole koristio robota sopstvene konstrukcije na bazi Arduino mikrokontrolera. Prvo mesto je osvojila ekipa škole iz Sombora u sastavu Luka Janeš i Viktor Salaj, dok su drugo mesto zauzeli Viktor Kovač i Akoš Perželt (Kanjiža), a treće mesto Bence Antonci i Gabor Božonji takođe iz Kanjiže. Ove tri ekipe su ostvarile i plasman na republičko takmičenje. Ekipe naše Škole zauzele su 4., 5. i 7. mesto. Mentori naših takmičara su profesori Nenad Milenković i Nebojša Damjanov.

Svi timovi su se nadmetali u rešavanju 3 zadatka na odgovarajućem poligonu za kretanje robota. Prvi zadatak bilo je otvaranje vrata magacina i prenošenje kocki, drugi, crtanje geometrijskog oblika, dok je treći bilo kretanje kroz lavirint.

tekst Željko Stražmešterov

fotografije Danijela Vučić i Željko Stražmešterov

Lego 106

Lego.1014

Lego.05

Lego.07

Lego.24

Lego.1024

Lego.1013

Lego.11

Lego.16

Lego.19

Poslednje vesti

   Asocijacija za mlade je 15. novembra održala interaktivnu tribinu o bezbednosti saobraćaja u okviru projekta ČOVEK-VOZILO-PUT-OKRUŽENјE, koja je realizovana u saradnji sa Kancelarijom za m...

   U petak, 15. novembra, održan je Sajam nauke u Kulturnom centru Vršca. Na ovoj manifestaciji izlagale su sve stručne škole iz Vršca, a Mašinska škola „Pančevo“ bila je prisutna kao ...

   Povodom obeležavanja Dana škole, 8. novembra, organizovan je neformalan muzički program u kojem su nastupili učenici i profesori Škole, a na repertoaru je uglavnom bila domaća zabavna muz...

Fajlovi za preuzimanje: Konkursna dokumentacija Poziv za podnošenje ponuda Odluka o dodeli ugovora ...

Povežite se sa nama:

© 2018 Mašinska Škola Pančevo