Dešavanja


    Na proslavi Dana škole, u ime gradonačelnika Saše Pavlova i lokalne samouprave, učenike i zaposlene pozdravila je gradska menadžerka Maja Vitman. Ona je istakla da možemo da se pohvalimo da smo jedna od retkih vaspitno-obrazovnih ustanova koja je u prethodnom periodu istupila iz okvira klasične srednje stručne škole.

– Ova škola je tokom svih ovih godina rada, zalaganjem kako sadašnje, tako i prošle garniture upravljanja, stekla divno iskustvo i stvoren je veliki entuzijam koji se prenosi kako na saradnike, tako i na učenike. Mogu slobodno da kažem da se on prenosi i na sve nas u gradu. Želim prevashodno učenicima Mašinske škole da ukažem na to da sve ono što rade i za šta se zalažu, doneće rezultate. Vaš jedini zadatak jeste da učite, da crpite znanje i usvajate veštine vaših profesora, koji su, a to vam mogu slobodno reći na osnovu svih dosadašnjih obilazaka s potencijalnim investitorima, dobili najviše ocene naših stranih partnera. Vidi se prosperitet. Slažem se s ocenom koja prati ovu pančevačku stručnu školu – da je prevazišla okvire srednje stručne škole načinom rada, prenosom informacija, zalaganjima i ostvarenim idejama. Kada to kažem, mislim, pre svega, na to da je Mašinska škola daleko iznad nekih opštih okvira, kriterijuma i standarda koji krase većinu srednjih stručnih škola. Imate fantastičan potencijal i na vama je da iskoristite to što vam se ovde pruža. Diploma ove škole je ulaznica za vašu budućnost – poručila je gradska menadžerka Maja Vitman.

   Kada je reč o izvedenim radovima u našoj školi, Maja Vitman je navela da lokalna samouprava iz godine u godinu, u skladu sa svojim budžetskim mogućnostima, izdvaja sredstva za unapređivanje nastavnih procesa u pančevačkim srednjim stručnim školama.

– Ove godine, na osnovu zahteva direktora Nenada Dojčinovića, lokalna samouprava je odobrila sredstva za adaptaciju prostora medijateke. Naravno, naša odluka je utemeljena i na činjenici da nemačka kompanija ZF u vašoj školi vidi neophodnog partnera za ostvarenje njihove vizije razvoja industrijskog kompleksa u severnoj zoni. Predstavnici ove kompanije izrazili su nameru da se u Mašinskoj školi „Pančevo” obavlja deo obuke za njihove buduće kadrove. Medijateka nije bila funkcionalna. Sada, nakon rekonstrukcije, dobili ste prostor za prezentacije i još jedan kabinet neophodan za obavljanje stručne nastave. Tokom izvođenja radova vodili smo računa i o bezbednosti učenika. Realizacijom ovog projekta izvršena je zamena celokupne elektromreže i postavljena je nova instalacija s led rasvetom. Rekonstruisani su zidovi, postavljen je nov plafon i urađen je nov pod – objasnila je Maja Vitman, i dodala da se nada da će rekonstruisan prostor medijateke omogućiti i učenicima i profesorima prijatniji boravak i rad u školi.

tekst napisao Zoran Stanižan

Dan.skole.18.Maja

Dan.skole.18.Maja1

Poslednje vesti

  U časopisu „Japan heute“, koji izdaje nemački Gete insitut, pojavio se članak o poseti japanskih učenika Mašinskoj školi „Pančevo“ u martu ove godine. Časopis je inače dvojezič...

   Na proslavi Dana škole, u ime gradonačelnika Saše Pavlova i lokalne samouprave, učenike i zaposlene pozdravila je gradska menadžerka Maja Vitman. Ona je istakla da možemo da se pohvalimo ...

   Naša škola, u četvrtak i u petak, 8. i 9. novembra, obeležila je 72 godine od svog osnivanja. Prvog dana proslave, na inicijativu profesorke Gordane Novakov, tokom šestog časa prepodnev...

    U okviru projekta za bezbednost dece i mladih u saobraćaju pod nazivom “Život je na (s)ceni”, 17. oktobra učenici Mašinske škole iz Pančeva su imali priliku da prisustvuju modifikov...

Povežite se sa nama:

© 2018 Mašinska Škola Pančevo