Dešavanja


    Naša škola, u četvrtak i u petak, 8. i 9. novembra, obeležila je 72 godine od svog osnivanja. Prvog dana proslave, na inicijativu profesorke Gordane Novakov, tokom šestog časa prepodnevne i poslepodnevne smene, organizovano je druženje učenika i profesora uz slatkiše, „slaniše” i zvuke muzičke bande „Margićani”. Muzika je utihnula samo tokom prikazivanja dela pozorišne predstave koju zdušno pripremaju članovi dramske sekcije naše škole.

   Ove godine profesori su odlučili da učenicima prirede nešto lepo za Dan škole, i ovakvo obeležavanje, po svemu sudeći, koje je proteklo na obostranu radost, u prijatnoj atmosferi, postaće deo školskih aktivnosti u narednom periodu.

– Dan škole je, pre svega, dan učenika, a onda svih nas zaposlenih. Došli smo na ideju da je važno maksimalno uključiti đake u samu svečanost obeležavanja ovog važnog datuma i da profesori treba da učine nešto lepo za svoje učenike – rekla je profesorka Gordana Novakov, i dodala da su njene kolege prihvatile izazov, tako da su se na stolu tokom koktel-partija našle svakojake slane i slatke špecije i đakonije.

Drugog dana, 9. novembra, održana je glavna proslava. Profesori matematičkog aktiva organizovali su za mašince, ljubitelje brojeva i matematičkih operacija, nekoliko zanimljivih radionica: muzika i matematika, slike od konca, tangram i sudoku. Marija Ivetić, učenica prve godine (M15), osvojila je prvo mesto u rešavanju mozgalice u obliku kvadratne rešetke, druga je bila Anastasija Živadinović (M24), a treće mesto osvojile su Danijela Miksat (M23) i Mihaela Hučka (M24). Kao i svake godine, organizovano je školsko takmičenje u basketu i malom fudbalu. Najbolji basketaši bili su đaci razreda M15, srebrnu medalju osvojila je ekipa razreda M32, a treće mesto basketaši iz M46. U malom fudbalu zlatom se okitio tim M43, srebrom M35, a bronzana odličja poneli su maturanti iz M46.

U petak je održana i svečana akademija, kojoj je prisustvovao veliki broj zvanica iz javnog i privrednog života Pančeva, kao i nekadašnji profesori naše škole. Nenad Dojčinović, direktor Mašinske škole „Pančevo”, predstavio je dosadašnje rezultate rada učenika i profesora, i najavio veliki broj zanimljivih projekata koji će umnogome unaprediti boravak u školi i podstaći razvijanje neophodnih sposobnosti, kako učenika, tako i profesora.

tekst napisao Zoran Stanižan

Dan.skole.18.1

Dan.skole.18.2

Dan.skole.18.3

Dan.skole.18.5

Dan.skole.18.4

Dan.skole.18.6

Dan.skole.18.7

Dan.skole.18.8

Dan.skole.18.9

Dan.skole.18.10

Dan.skole.18.11

Dan.skole.18.12

Dan.skole.18.13

Dan.skole.18.14

Dan.skole.18.15

Dan.skole.18.16

Poslednje vesti

  U časopisu „Japan heute“, koji izdaje nemački Gete insitut, pojavio se članak o poseti japanskih učenika Mašinskoj školi „Pančevo“ u martu ove godine. Časopis je inače dvojezič...

   Na proslavi Dana škole, u ime gradonačelnika Saše Pavlova i lokalne samouprave, učenike i zaposlene pozdravila je gradska menadžerka Maja Vitman. Ona je istakla da možemo da se pohvalimo ...

   Naša škola, u četvrtak i u petak, 8. i 9. novembra, obeležila je 72 godine od svog osnivanja. Prvog dana proslave, na inicijativu profesorke Gordane Novakov, tokom šestog časa prepodnev...

    U okviru projekta za bezbednost dece i mladih u saobraćaju pod nazivom “Život je na (s)ceni”, 17. oktobra učenici Mašinske škole iz Pančeva su imali priliku da prisustvuju modifikov...

Povežite se sa nama:

© 2018 Mašinska Škola Pančevo