Dešavanja


    Specijalna brigada kopnenene vojske Srbije, stacionirana u Pančevu, obeležila je u petak, 28. septembra, Dan jedinice. Tim povodom učenici M25 i M26, u ime učenika i profesora naše škole, prisustvovali u svečanositi u kasarni “Rastko Nemanjić”. Specijalana brigada je istog dana realizovala akciju “Otvoren dan”, tako da su Mašinci bili u prilici da vide i opipaju deo vojnog arsenala koji koriste srpske specijalne jedinice.

   Prema rečima organizatora, cilj akcije je bio da se građanstvu, prevashodno učenicima osnovnih i srednjih škola, prikaže deo sredstava i opreme koju korite pripadnici Specijalne brigade, kao i da vide određene segmente obučenosti jedne od najelitnijih jedinica Vojske Srbije.

Brigada.89

 

Brigada.91

 

Brigada.95

Tekst i fotografije Zoran Stanižan

 

Poslednje vesti

  U časopisu „Japan heute“, koji izdaje nemački Gete insitut, pojavio se članak o poseti japanskih učenika Mašinskoj školi „Pančevo“ u martu ove godine. Časopis je inače dvojezič...

   Na proslavi Dana škole, u ime gradonačelnika Saše Pavlova i lokalne samouprave, učenike i zaposlene pozdravila je gradska menadžerka Maja Vitman. Ona je istakla da možemo da se pohvalimo ...

   Naša škola, u četvrtak i u petak, 8. i 9. novembra, obeležila je 72 godine od svog osnivanja. Prvog dana proslave, na inicijativu profesorke Gordane Novakov, tokom šestog časa prepodnev...

    U okviru projekta za bezbednost dece i mladih u saobraćaju pod nazivom “Život je na (s)ceni”, 17. oktobra učenici Mašinske škole iz Pančeva su imali priliku da prisustvuju modifikov...

Povežite se sa nama:

© 2018 Mašinska Škola Pančevo