Dešavanja


 

Mašinska škola „Pančevo“ bila je domaćin 5-og oblasnog takmičenja tehničara za kompjutersko upravljanje koje je održano u petak 20. aprila. Na ovom takmičenju učestvovalo je 5 mašinskih škola iz Vojvodine sa ukupno 19 takmičara koji su nastupali u 4 kategorije: programiranje kompjuterski upravljanih strugova i glodalica, ručno i automatski. Otvarajući takmičenje, direktor Mašinske škole „Pančevo“ magistar Milorad Ilić, poželeo je dobrodošlicu svim gostima, a naročito Brašovan Ljiljani i Čobanov Miroslavu, penzionisanim profesorima, koji su pioniri uvođenja ove tehnologije u bivšoj Jugoslaviji. Direktor je takođe napomenuo da je upravo zahvaljujući našoj školi, ovo takmičenje obnovljeno pre 5 godina, kada je uvedeno programiranje na virtuelnim mašinama. Sponzori ovog takmičenja bili su Feromont oprema A.D., Hipra D.O.O., Tehnomarket D.O.O. i Grad Pančevo. Rezultate takmičenja pogledajte u nastavku.

Tekst i fotografije Željko Stražmešterov

GA.18

GR.18

SA.18

SR.18

TKU.18.01

TKU.18.08

TKU.18.09

TKU.18.13

TKU.18.15

TKU.18.17

TKU.18.18

Poslednje vesti

  U časopisu „Japan heute“, koji izdaje nemački Gete insitut, pojavio se članak o poseti japanskih učenika Mašinskoj školi „Pančevo“ u martu ove godine. Časopis je inače dvojezič...

   Na proslavi Dana škole, u ime gradonačelnika Saše Pavlova i lokalne samouprave, učenike i zaposlene pozdravila je gradska menadžerka Maja Vitman. Ona je istakla da možemo da se pohvalimo ...

   Naša škola, u četvrtak i u petak, 8. i 9. novembra, obeležila je 72 godine od svog osnivanja. Prvog dana proslave, na inicijativu profesorke Gordane Novakov, tokom šestog časa prepodnev...

    U okviru projekta za bezbednost dece i mladih u saobraćaju pod nazivom “Život je na (s)ceni”, 17. oktobra učenici Mašinske škole iz Pančeva su imali priliku da prisustvuju modifikov...

Povežite se sa nama:

© 2018 Mašinska Škola Pančevo