Kabineti su opremljeni sa najsavremenijom opremom
Spartakus druge generacije

Prvi deo takmičenja se sastojao u radu na teorijskim testovima dok je praktični deo završen u prostorijama mašinske radionice. Tom prilikom je svečano otvoren računarski kabinet za obuku vozača i tehničara drumskog saobraćaja koji je umrežen i prvenstveno predviđen za rad na testovima za vožnju. Automehaničari su se takmičili u podešavanju paljenja na vozilima Jugo 55 i po prvi put na dijagnostici kvarova na vozilu Fiat Punto. Bravari su se ogledali u ručnoj obradi metala i preciznom merenju.

Takmičenje je sprovedeno uspešno, bez ikakvih problema i prigovora, a naši takmičari su ostvarili zapažene rezultate. Među automehaničarima najbolji rezultat ostvario je Aleksandar Andić, osvajanjem drugog mesta, dok je Dušan Petraš bio četvrti. U kategoriji bravara Nemanja Pavlov i Miodrag Novković zauzeli su peto i šesto mesto. Sponzori takmičenja su bili: Opština Pančevo, Inox prerada Pančevo, Autoremont "Pivašević" Pančevo, Božić i sinovi, doo "NNplus" Pančevo, doo "Gaspetrol" Pančevo, AS "Marčetić" Banatsko Novo Selo, Auto centar "Graovac" Pančevo, JKP "Higijena" Pančevo, JKP "Grejanje" Pančevo i Privredna komora Srbije - regionalna privredna komora Južnobanatskog upravnog okruga.

tekst i fotografije Željko Stražmešterov

Articles View Hits

Obrazovni profili

3D modelling