Sajt Mašinske Škole Pančevo 

Projekat vetrogenerator
Naši učenici učestvuju u projektima
Kabineti
Kabineti su opremljeni sa najsavremenijom opremom
Mašinska škola "Pančevo"
Braće Jovanovića 103
3D Štampač
Najsavremenija tehnologija kod nas
Spartakus 2013
Spartakus druge generacije

   U periodu od 11.-14. decembra, Mašinska škola „Pančevo“ je imala veliku čast i zadovoljstvo da primi i ugosti uvaženu delegaciju iz Japana, sa Nacionalnog instituta za tehnologiju iz grada Kisarazu u neposrednoj blizini Tokija. Delegaciju su činili gospodin doktor Kazuo Maeno dekan Kisarazu koledža i profesorka Ikuko Šibata. Gospođa Šibata je u martu ove godine već posetila našu školu sa grupom učenika iz Japana, o čemu je već pisano na stranicama ovog sajta. Neposredni povod za ovu posetu bilo je pismo našeg direktora magistra Milorada Ilića upućeno gospodinu Maenu, da poseti Mašinsku školu, što je on vrlo rado prihvatio. Uvaženi gosti su u ponedeljak obišli nastavu u kabinetima za kompjutersko upravljanje, programiranje i mehatroniku, a zatim je održan zajednički sastanak Mašinskog aktiva.

U utorak je, u prisustvu lokalnih medija, potpisan memorandum o saradnji između Nacionalnog instituta za tehnologiju Kisarazu i Mašinske škole „Pančevo“. Ovaj sporazum prvenstveno predviđa mogućnost razmene učenika kao i rad na budućim projektima gde bi učenici naše škole i učenici iz Japana zajednički učestvovali. Pored formalnog dela, gosti iz Japana su želeli da vide i upoznaju kulturu i istoriju našeg naroda, te su u okviru posete obišli nekoliko muzeja i spomenika kulture u Beogradu i Pančevu.

napisao i fotografisao Željko Stražmešterov

Japan.02

Japan.04

Japan.11

Japan.12

Japan.14

Japan.18

Japan.19

Japan.27

Japan.30

Japan.32

Japan.33

Japan.34

Japan.36

Japan.37

Japan.40

Japan.47

 

Statistika

Articles View Hits
504854

Obrazovni profili

Obrazovni profili

3D modelling

Učenici naše škole uspešno posluju